Rada Nadzorcza

 

W skład Rady Nadzorczej spółki Grupa DUON S.A. wchodzą:

Matti Saario ukończył University of British Columbia w Vancouver, Kanada, z tytułem magistra handlu (1987).


Karierę rozpoczął w Unilever (w Finlandii) w 1988 roku, gdzie pełnił funkcje kierownicze w obszarze marketingu, sprzedaży i zarządzania. 20-letnia kariera w Unilever miała również charakter międzynarodowy – Matti Saario zajmował stanowiska kierownicze w Lever Brothers w Kingston, Wielka Brytania (1993-1995), Unilever Nordic w Sztokholmie, Szwecja (1995/98) i Unilever Baltics w Rydze, Łotwa (1998-2000).


Od końca 2008 roku pracuje dla Fortum, gdzie jest odpowiedzialny za sprzedaż energii elektrycznej w krajach nordyckich.  Obecnie jako wiceprezes Customer Retail Sales w segmencie City Solutions w Fortum jest odpowiedzialny za sprzedaż i działania marketingowe w obszarze energii elektrycznej, ciepła, chłodzenia, gazu oraz rozwiązań i usług energetycznych w Finlandii, Szwecji, Norwegii, Estonii, na Łotwie, Litwie i w Polsce.

 

Matti Saario jest również prezesem zarządu Fortum Markets Oy AB i AS.

Marcin Bruszewski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1994).

 

Radca prawny, członek OIRP w Warszawie. W latach 1993-2004 prawnik w kancelarii Dewey Ballantine (obecnie Greenberg Traurig) w Warszawie. W latach 2004-2011 szef działu prawnego Vattenfall w Polsce. Od stycznia 2012 szef działu prawnego Fortum w Polsce. Zasiadał i zasiada w radach nadzorczych spółek grupy Vattenfall i Fortum w Polsce oraz w ENEA S.A. Członek PSEW, TOE, PSPP, SPK i SPE.

Konrad Brzeziński jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 

Rozpoczął swoją karierę w MPEC Wrocław S.A., spółce zajmującej się dystrybucją ciepła. Po jej przejęciu przez Fortum zajmował różne stanowiska w obszarze finansów i controllingu. Przez kilka lat był odpowiedzialny za zarządzanie i raportowanie grupowe z działalności Fortum w Polsce.

 

Konrad Brzeziński jest obecnie dyrektorem finansowym i prokurentem Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o.

Päivi Lehtinen jest absolwentką Helsinki School of Economics.

 

Pełniła wiodące funkcje w obszarze controllingu i finansów w wielu różnych działach i jednostkach organizacyjnych Fortum Group w Finlandii, Szwecji i Rosji. Posiada również doświadczenie w obszarze M&A, które zdobyła realizując głównie duże projekty. Wielokrotnie była członkiem zarządów i rad nadzorczych spółek zależnych Fortum.

 

Obecnie Päivi Lehtinen jest wiceprezesem ds. finansowych w Fortum w segmencie Heat Electricity Sales and Solutions oraz jest członkiem zespołu zarządzającego działami w spółce.

Merja Pitkäranta jest absolwentką Oulu University.

 

W latach 1995-2003 pracowała dla Nokia Mobile Phones, gdzie wspierała rozwój działalności w obszarach obejmujących m.in. zagadnienia środowiskowe, rozwój kompetencji i zarządzanie zasobami ludzkimi, także w wymiarze międzynarodowym.

 

Ostatnie 12 lat pracowała w Fortum, gdzie była odpowiedzialna za HR w różnych obszarach działalności takich jak dystrybucja energii elektrycznej, ciepłownictwo i sprzedaż energii elektrycznej, a także uczestniczyła w kilku procesach integracji spółek i dezinwestycjach. Jest odpowiedzialna za obszar HR w Fortum Polska od 2007 roku.

 

Merja Pitkäranta jest członkiem zarządu Fortum Pension Fund.

Jukka Toivonen jest absolwentem Tampere University of Technology oraz Aalto University.

 

Pełni funkcję Head of Business Development w segmencie City Solutions w Fortum. Pracuje w Fortum od 1992 roku, będąc odpowiedzialnym za obszar sprzedaży do dużych klientów i zarządzanie portfelem klientów w krajach nordyckich oraz za sprzedaż energii elektrycznej w Finlandii.

 

Jest dyrektorem zarządzającym oraz członkiem zarządu w Fortum Markets Oy.

W ramach Rady Nadzorczej działają komitety:

 

•    Komitet Audytu w składzie: Päivi Lehtinen, Konrad Brzeziński.

•    Komitet Wynagrodzeń w składzie: Matti Saario, Jukka Toivonen, Merja Pitkäranta.

// ]]>