Zarząd

Zarząd spółki Grupa DUON S.A.:


Mariusz Caliński - prezes zarządu grupy DUON S.A.

Mariusz Caliński jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na Wydziale Finanse i Bankowość. Ukończył również podyplomowe Studium Rachunkowości w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Funkcję Prezesa Zarządu Grupy DUON S.A. (poprzednio CP Energia S.A.) objął w 2011 roku. Z rynkiem gazu i z Grupą DUON związany jest już od 2008 roku, kiedy objął funkcję Dyrektora Generalnego, a następnie Prezesa Zarządu w spółce KRI (DUON Dystrybucja S.A.). Obecnie odpowiada za obszary związane z zarządzaniem strategicznym, rozwojem oraz komunikacją.

Wcześniej pracował m.in. w Forte Sweden Sp. z o.o. (1999-2004), gdzie od 2001 roku pełnił funkcję Dyrektora Finansowego, oraz w spółce Sulzer Chemtech Polska Sp. z o.o. (2004-2008) należącej do szwajcarskiego koncernu Sulzer A.G. Od 2007 roku zajmował tam stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego.


Michał Swół - Wiceprezes Zarządu

Michał Swół, ACMA, CGMA, jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość oraz członkiem Chartered Institute of Management Accountants (CIMA). Ukończył ponadto program Global Village for Future Leaders of Business and Industry organizowany przez Uniwersytet Lehigh i Instytut Iacocca w USA.

Na stanowisku Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora Finansowego Grupy DUON S.A. (poprzednio CP Energia S.A.) pracuje od 2009 roku. W Grupie DUON odpowiada za obszar rachunkowości i podatków, pozyskiwanie finansowania, a także zarządza procesami akwizycji.


Jego wcześniejsze doświadczenie obejmuje realizację różnorodnych projektów fuzji i przejęć, wycen, restrukturyzacji oraz doradztwa finansowego i strategicznego, głównie w sektorze nafty i gazu oraz w sektorze chemicznym. Karierę zawodową rozpoczął w 2000 r. w Nafcie Polskiej S.A., gdzie od 2003 r. pełnił funkcję Wicedyrektora Biura Polityki Finansowej. W latach 2006 – 2009 pracował w KPMG, w dziale Corporate Finance, od 2007 r. na stanowisku Menadżera. W 2009 r. był Menadżerem w Dziale Fuzji i Przejęć Telekomunikacji Polskiej S.A. Był także członkiem rad nadzorczych Rafinerii Nafty Glimar S.A. (2001 – 2003) i Naftobazy Sp. z o.o. (2003-2006).

W 2012 r. został wyróżniony w VII edycji Konkursu Dyrektor Finansowy Roku organizowanego przez miesięcznik Forbes. W 2015 r. gazeta Parkiet zaliczyła go do grona 10 najlepszych młodych menadżerów zasiadających w zarządach firm notowanych na GPW.


Krzysztof Noga - Członek Zarządu

Krzysztof Noga jest absolwentem Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Zielonej Górze na Wydziale Elektrycznym oraz studiów MBA – Uniwersytet Gdański / Erasmus Rotterdam. Posiada uprawnienia do zasiadania w Radach Nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

W Grupie DUON jest odpowiedzialny za rozwój segmentu obrotu oraz działania marketingowe. Od 2011 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu w DUON Marketing and Trading S.A. (poprzednio KRI Marketing and Trading S.A.).

Posiada dziewiętnastoletnie doświadczenie w branży energetycznej, w której sprawował funkcje zarządcze m.in. w PGNiG Energia S.A., Energa S.A., PSE Electra S.A., PGE S.A. oraz Elnord S.A. Ponadto był członkiem rad nadzorczych m.in. w takich spółkach, jak: NOM S.A. (2007), PSE Electra S.A. (2007), ENERGA Obrót S.A. (2008), Zespół Elektrowni Wodnych Straszyn Sp. z o.o. (2008).

Jest także współzałożycielem Towarzystwa Obrotu Energią.

// ]]>